AMBASADOR

Podróżnik od ponad 35 lat. Pierwszą samodzielną podróż, z rodzimego Gdańska do Łodzi odbył w wieku 8 lat. Poznawanie świata jest jego pasją od zawsze. W liceum wyruszył w swój pierwszy rejs frachtowcem do Danii. Rok później podobnym statkiem dopłynął do Maroka. To było dla niego pierwsze zetknięcie z zupełnie inną kulturą, religią, z innymi ludźmi, zwyczajami. Ogromne emocje i zachłyśnięcie się różnorodnością świata. Od tego czasu wyprawy stały się ważną częścią życia Marka Kamińskiego.

Kolejne lata to nowe wyzwania – wyprawy do Meksyku i na Spitsbergen. Studia na Uniwersytecie Warszawskim. W 1993 roku pierwsza wyprawa na Antarktydę i pomysł zdobycia bieguna północnego. Wcześniej nie dotarł tam żaden Polak. Wraz z Wojciechem Moskalem pomyśleli, że mogą to zrobić, że przecież nie ma rzeczy niemożliwych. Długie miesiące planowania, zbierania funduszy, przygotowań. Wyprawa rozpoczęła się wiosną 1995 roku. Po 72 dniach wyczerpującego marszu cel został osiągnięty. Kilka miesięcy później Marek Kamiński samotnie dociera na biegun południowy. Jest pierwszą osobą na świecie, która zdobyła oba krańce Ziemi w jednym roku. To było spełnienie marzeń, ale nie zwieńczenie jego podróży. Wciąż pojawiają się kolejne wyzwania, pomysły, wartościowe rzeczy, którymi chce się zająć.

Marek Kamiński przeszedł pustynię Gibsona, brał udział w wyprawie do źródeł Amazonki, uczestniczył w rejsach przez Atlantyk. Próbował dokonać trawersu Antarktydy. Nie powiodło się, ale to również było dla niego cenne doświadczenie. „Lubię uczyć się nowych rzeczy, przeżywać kolejne przygody. Uważam, że stawianie sobie kolejnych celów w życiu jest bardzo ważne.” Swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytymi podczas wypraw chętnie dzieli się z innymi, zarówno w swoich książkach, jak też poprzez realizowane przez siebie projekty edukacyjne i szkoleniowe: „Potrzebę dzielenia się z innymi czułem już od młodości. Pamiętam gdy byłem na wyprawie w Meksyku, wtedy sam otrzymałem pomoc, gdy straciłem na dobę przytomność w dżungli. Mogłem tam zostać sam, bez pomocy, a jednak obcy ludzie uratowali mnie i dzięki nim mogłem zdobywać bieguny, realizować inne projekty i mogę dzielić się swoim doświadczeniem z innymi.”

Jedną z pamiętnych akcji Marka Kamińskiego było zorganizowanie wspólnej wyprawy z Jankiem Melą, niepełnosprawnym chłopcem, którego marzeniem było dotarcie na biegun. To było duże wyzwanie, ogromna odpowiedzialność i wielki sukces. Janek został pierwszą niepełnosprawną osobą na świecie, która zdobyła oba bieguny Ziemi.

Partnerzy

Kontakt

Organizator kampanii

unique work 

ul. Przeskok 2

00-032 Warszawa

tel.: (22) 403 60 68

e-mail: kontakt@uniquework.pl

Przejdź do paska narzędzi