Blog

“Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby
w gruncie rzeczy nieuleczalnej.”

/Ryszard Kapuściński/

Jeśli chcesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami z podróży, opowiedzieć o swoich przygodach, zachęcić do czegoś lub przed czymś przestrzec, albo po prostu pokazać nam bliższe i dalsze miejsca, które Twoim zdaniem warto zobaczyć – napisz do nas na adres: info@medycynanakrancachswiata.com. Chętnie zamieścimy Twój tekst na blogu!

O podróżach i nie tylko

Wakacje! Czy jesteście gotowi? 

Choć pogoda za oknem kapryśna, to nie da się ukryć, że już za dwa miesiące rozpoczynają się wakacje. To dobry moment, by zacząć przygotowania do wakacyjnych wypraw. Ostatni dzwonek na wykonanie szczepień podróżnych i profilaktykę przeciwmalaryczną.

Czytaj więcej

Z cyklu Wasze historie: Ludzie na szlaku

Ludzie są tym, co w podróżach i w ogóle w życiu fascynuje mnie najbardziej. Moim zdaniem to właśnie ludzie tworzą klimat każdego miejsca. Potrafią nadać niesamowitego uroku niezbyt ciekawemu otoczeniu, albo zepsuć wrażenia z najpiękniejszego nawet zakątka.

Czytaj więcej

Bezpieczna podróż bez ubezpieczenia? Nie polecam.

Jedziesz  na długo wyczekiwane wakacje w wymarzone miejsce. Cały rok odkładałeś na tę podróż, może nawet wziąłeś pożyczkę, żeby niczego sobie nie żałować. W końcu zasłużyłeś, ciężko pracujesz i raz w roku możesz sobie pofolgować, nawet jeśli później przez chwilę będziesz musiał odrobinę zacisnąć pasa. To będzie podróż marzeń.

Czytaj więcej

Mówi się, że co za dużo to nie zdrowo i – jak się okazuje – powiedzenie to ma zastosowanie nie tylko w temacie jedzenia czy picia. Otóż wyobraźcie sobie, że można przedawkować… kulturę!

To nie żart. Spotkaliście się kiedyś z pojęciem „syndrom Stendhala” lub „syndrom florencki”? Ta przypadłość dotyka osób wrażliwych, które nagle zetkną się z dużą liczbą dzieł sztuki na niewielkim obszarze.

Czytaj więcej

Statkiem wycieczkowym po Karaibach – tak czy nie?

Rejs po Karaibach statkiem wycieczkowym z pewnością był ciekawym przeżyciem, ale to nie jest forma podróżowania, którą chciałabym jeszcze kiedyś powtórzyć. Do udziału w nim skusiła mnie przede wszystkim możliwość zobaczenia tylu egzotycznych miejsc w tak krótkim czasie. Spędziłam siedem dni i nocy na oceanie i odwiedziłam sześć wysp. Choć może bardziej pasowałoby tu określenie zaliczyłam, bo odbywało się to w tempie ekspresowym.

Czytaj więcej

Kontakt

Organizator kampanii

Unique Work – agencja komunikacji medycznej
ul. Krakowskie Przedmieście 13
00-071 Warszawa

e-mail: kontakt@uniquework.pl

    Przejdź do paska narzędzi