Blog

“Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby
w gruncie rzeczy nieuleczalnej.”

/Ryszard Kapuściński/

Jeśli chcesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami z podróży, opowiedzieć o swoich przygodach, zachęcić do czegoś lub przed czymś przestrzec, albo po prostu pokazać nam bliższe i dalsze miejsca, które Twoim zdaniem warto zobaczyć – napisz do nas na adres: info@medycynanakrancachswiata.com. Chętnie zamieścimy Twój tekst na blogu!

O podróżach i nie tylko

Z cyklu Wasze historie: Ludzie na szlaku

Ludzie są tym, co w podróżach i w ogóle w życiu fascynuje mnie najbardziej. Moim zdaniem to właśnie ludzie tworzą klimat każdego miejsca. Potrafią nadać niesamowitego uroku niezbyt ciekawemu otoczeniu, albo zepsuć wrażenia z najpiękniejszego nawet zakątka.

Czytaj więcej

Bezpieczna podróż bez ubezpieczenia? Nie polecam.

Jedziesz  na długo wyczekiwane wakacje w wymarzone miejsce. Cały rok odkładałeś na tę podróż, może nawet wziąłeś pożyczkę, żeby niczego sobie nie żałować. W końcu zasłużyłeś, ciężko pracujesz i raz w roku możesz sobie pofolgować, nawet jeśli później przez chwilę będziesz musiał odrobinę zacisnąć pasa. To będzie podróż marzeń.

Czytaj więcej

Mówi się, że co za dużo to nie zdrowo i – jak się okazuje – powiedzenie to ma zastosowanie nie tylko w temacie jedzenia czy picia. Otóż wyobraźcie sobie, że można przedawkować… kulturę!

To nie żart. Spotkaliście się kiedyś z pojęciem „syndrom Stendhala” lub „syndrom florencki”? Ta przypadłość dotyka osób wrażliwych, które nagle zetkną się z dużą liczbą dzieł sztuki na niewielkim obszarze.

Czytaj więcej

Statkiem wycieczkowym po Karaibach – tak czy nie?

Rejs po Karaibach statkiem wycieczkowym z pewnością był ciekawym przeżyciem, ale to nie jest forma podróżowania, którą chciałabym jeszcze kiedyś powtórzyć. Do udziału w nim skusiła mnie przede wszystkim możliwość zobaczenia tylu egzotycznych miejsc w tak krótkim czasie. Spędziłam siedem dni i nocy na oceanie i odwiedziłam sześć wysp. Choć może bardziej pasowałoby tu określenie zaliczyłam, bo odbywało się to w tempie ekspresowym.

Czytaj więcej

Kontakt

Organizator kampanii

4
unique work 

ul. Przeskok 2
00-032 Warszawa

tel.: (22) 403 60 68
e-mail: kontakt@uniquework.pl

Przejdź do paska narzędzi