Bezpiecznik podróżnika

W tej części portalu Medycyna na krańcach świata znajdziesz praktyczne porady, które często pozwalają zapobiec zagrożeniom zdrowotnym i innym zdarzeniom medycznym na jakie narażone są osoby podróżujące. Informacje, które tu zamieszczamy przygotowywane są przez naszych ekspertów z dziedziny medycyny podróży, ekspertów z branży turystycznej oraz podróżników. Mamy nadzieję, że informacje, które zamieszczamy będą dla ciebie przydatne. Jeśli są tematy, które szczególnie cię interesują napisz do nas, a my postaramy się je opracować: info@medycynanakrancachswiata.com

Bezpieczne podróżowanie – dieta podczas wyjazdu  

Dieta podczas podróży ma kluczowe znaczenie, kiedy mówimy o problemach żołądkowych, jakie mogą się przytrafić podczas wyjazdu. Mogą one być wywołane przez wirusy, bakterie i pasożyty pochodzące z żywności, która jest źle przechowywana lub przygotowywana w nieodpowiednich warunkach sanitarno-higienicznych. To samo dotyczy niebutelkowanych napojów i wody, w tym również dodawanych do nich kostek lodu(!)

Czego unikać w diecie w podróży?

Czytaj dalej

Bezpieczne podróżowanie – woda

Najbezpieczniejsza woda pitna podczas podróży pochodzi z fabrycznie zamkniętych butelek lub puszek. Taką wodę powinno się stosować także do higieny osobistej, w tym szczególnie do mycia zębów. Pamiętają o tym zawsze doświadczeni podróżnicy, u których pierwszą czynnością po dotarciu do miejsca noclegowego jest postawienie butelki z wodą mineralną przy umywalce.

Czytaj dalej

 

oparzenia słoneczne

Niebezpieczne promieniowanie słoneczne – opalaj się z głową!

Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania negatywnym efektom promieniowania słonecznego podczas pobytu w krajach strefy międzyzwrotnikowej i subtropikalnej jest ograniczanie ekspozycji na słońce. Dotyczy to głównie skrócenia czasu przebywania na otwartej przestrzeni w czasie największego nasłonecznienia w ciągu doby, czyli pomiędzy godziną 11.00 a 16.00. Szczególnie intensywne promieniowanie słoneczne występuje w trakcie lata tropikalnego, dlatego planowanie podróży na tzw. „miesiące zimowe” ma również znaczenie w ochronie organizmu przed niekorzystnym działaniem klimatu tropikalnego.

Czytaj więcej

Podróż samolotem – jak przeżyć długi lot? 

Organizm ludzki nie jest ewolucyjnie przygotowany do takich sytuacji, jak nagła – bo odbywająca się w kilka godzin – zmiana strefy czasowej, niekiedy wręcz o połowę doby. Podobnie długie przebywanie w pozycji siedzącej w małej, zamkniętej przestrzeni, dodatkowo ze zmieniającym się ciśnieniem i sztucznie utrzymywaną wilgotnością powietrza, nie jest dla człowieka sytuacją naturalną. Jet lag, syndrom klasy ekonomicznej – jak sobie z tym radzić?

Czytaj więcej

Podróżowanie w ciąży? Dlaczego nie!

We współczesnym świecie podróżowanie kobiet w ciąży stało się zjawiskiem równie powszechnym, co podróżowanie w ogóle. Wiele ciężarnych kobiet wybiera się w podróże turystyczne, bądź też podróżuje służbowo. Zdarzają się też więc wyjazdy w regiony świata charakteryzujące się niskimi standardami sanitarnymi i ograniczonym dostępem do specjalistycznych placówek służby zdrowia.

Dla kobiet ciężarnych niezwykle istotny jest stały dostęp do opieki położniczej, również w miejscach pobytu docelowego. Przy długoterminowych zmianach miejsca pobytu kontynuowanie opieki prenatalnej w nowym miejscu jest bezwzględnie konieczne.

Czytaj więcej

Kontakt

Organizator kampanii

Unique Work – agencja komunikacji medycznej
ul. Krakowskie Przedmieście 13
00-071 Warszawa

e-mail: kontakt@uniquework.pl

    Przejdź do paska narzędzi